Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Hangi Burçların Nasıl Bir Karakteri Vardır?

Hangi Burçların Nasıl Bir Karakteri Vardır?

Burçların Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

                Her insanın doğum saatine göre mutlaka bir burcu vardır. İnsanlar genelde doğum saatlerinde tesiri altında kaldıkları yıldıza göre bir takım karakter özellikleri taşır. Her burcun kendine göre olumlu ve olumsuz özellikleri vardır. Burçların olumlu ve olumsuz yönleri aşağıda listede sıralanmıştır.

Koç burcu: Bencillik ve aşırı özgüven olumsuz yanlarıdır. Enerjik ve cesur olmaları ise ön plana çıkan özellikleridir.

Boğa burcu: İnatçı, kindar ve sabit fikirli olmaları olumsuz yanlarıdır. Sabırlı, uyumlu ve dayanma güçlerinin yüksek olması olumlu özellikleri arasında gösterilebilir.

İkizler burcu: Değişken ve kurnaz olmaları olumsuz yanlarıdır. Becerikli, kavrama yeteneklerinin yüksek olması, canlı, konuşkan ve mantıklı olmaları olumlu özelliklerinin arasındadır.

Yengeç burcu: Alıngan, sinirli ve somurtkan olmaları olumsuz yanlarıdır. Merhametli, duyarlı ve yardımsever olmaları ön plana çıkan özellikleri arasındadır.

Aslan burcu: Kıskanç ve kendilerini büyük görme olumsuz yanlarıdır. Eli açık, gönlü yüce ve geniş düşünceli olmaları olumlu özellikleri arasında gösterilebilir.

Başak burcu: Aceleci, eleştirel bakış olumsuz yanlarıdır. İşbirliği yapma, dürüst ve tertip düzen sahibi olmaları olumlu özellikleri arasında gösterilir.

Terazi burcu: Kararsız ve kindar olmaları olumsuz yanlarıdır. Sevimli, ortama uyum sağlama ve idealist olmaları olumlu özellikleri arasında gösterilir.

Akrep burcu: Kıskanç, gizlilik ve şüphecilik olumsuz yanlarıdır. Güçlü, ince fikirli ve hedefe kilitlenmek olumlu özellikleri arasında gösterilir.

Yay burcu: Dikkatsizlik, dağınıklık, huzursuzluk olumsuz yanlarıdır. Olumlu yanları ise iyimser, güler yüzlü, net fikirli, düşüncede berraklık, felsefe ve yargı yeteneğinin öne çıkması olumlu özellikleri arasında gösterilir.

Oğlak burcu:  Katı görüşlü, kesin tavırlı, kötümser ve negatif düşünceli olmaları olumsuz yanlarıdır.  Güvenilir, hedefe koşarken azim, tertip ve düzen sahibi olmaları olumlu özellikleri arasında gösterilir.

Kova burcu: Sabit görüşlü, huysuzluk, acelecilik, ters cevap verme, iletişimsizlik olumsuz yanlarıdır. İnsancıl, arkadaş canlısı, samimi ve iradelerinin güçlü olması öne çıkan olumlu yanlarıdır.

Balık burcu: Dikkatsizlik, gizemlilik, çabuk dağılmaları olumsuz yanlarıdır. Sevimli, duygusal ve duyarlı olmaları öne çıkan olumlu yanlarıdır.

Bu tablo burçların temel özellikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. İnsan oğlu gayreti ve eğitimi ile elbette kendisini değiştirip geliştirebilir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.