Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Googleplay Nedir- Nasıl Alışveriş Yapılır ?

Googleplay Nedir- Nasıl Alışveriş Yapılır ?

Googleplay Nedir- Nasıl Alışveriş Yapılır ?

            Aslına bakılırsa birçok kişi az ya da çok google play kullanmaktadır. Ancak tanım olarak google play’in ne olduğunu söylemek gerekirse; android özellikli olan akıllı telefonlara oyun ya da daha farklı birçok şey indirilebilmek adına kullanılan bir mağazadır. Bu sayede mağaza içinde her ne tür özellikler var ise o uygulamalar telefona kolay bir şekilde indirilebilir ve kullanılabilir.

            Oyundan tutulsun da kitap ya da daha akla gelmeyen birçok farklı uygulamalar cep telefonundaki google play ile hızla indirilebilir ve bununla birlikte sayısız hizmet test edilebilir. Ayrıca google play içinde indirilebilir birçok uygulama kategori haline getirilmiştir ve bunlar arasında eğitim ya da finans ve alışveriş, aile ve daha birçok farklı kategori sıralanmış durumdadır.

            Üstelik son güncel haberleri alabilmek adına da birçok uygulama yine kolay bir şekilde indirilebilir. Elbette tüm bu uygulamalar iki türlü şekilde indirilebilmektedir. O da ücretli olan uygulamalar ve ücretsiz olanlar. Google play alış veriş adına ücretsiz yapılan indirmelerin zaten nasıl yapıldığı bilinmektedir. Sadece indirilmesi istenen konu uygulama üzerine tıklanıp sonra da indir kısmına basmak o kadar. Ancak ücretli indirme yapabilmek adına bir takım yapılması gerekenler vardır. Öncelikle en fazla kullanılan yöntemler kredi ya da banka kartı ve mobil ödeme yöntemi bulunmaktadır.

            Örneğin kredi kartı ya da banka kartı ile yapılacak satın almalarla ilk kez yapılıyor ise o zaman kişi kendi google play hesabına sisteme gerekli olan bilgileri girdikten sonra sistem otomatik olarak hesabı tanımlayacaktır ve bundan sonra istenilen her hangi bir uygulama akıllı telefona indirilebilir. Ve bundan sonraki tüm ücretli indirmelerde de sistem kredi ya da banka kartını yine otomatik olarak algılayacak, bir daha kart numarası sormayacaktır.

            Bunun yanında ayrıca mobil ödeme yöntemi de kullanılabilir ancak bunun için cep telefonundaki hattın mobil ödemelerine açılması gerekir. Bunun için de her hattın farklı bir prosedürü vardır ve onlar izlenerek son derece kolay bir şekilde telefon ücretli mobil satın alma işlemine açık hale gelecektir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.