Web Analytics Made Easy -
StatCounter

İtunes Nedir - Nasıl Alışveriş Yapılır?

İtunes Nedir - Nasıl Alışveriş Yapılır?

İtunes Nedir - Nasıl Alışveriş Yapılır?

            Daha çok Apple ürünü bir yazılım olan itunes sadece Apple marka telefonu olan kişilerin kullanabileceği aslına bakılırsa harika bir özelliktir. Bu Apple’a özgü uygulama ile rahat bir şekilde müzik dinlenebilir, istenilen her hangi bir film izlenebilir ve ayrıca tüm bunlar da dâhil oyun, video, resim ya da e-book ile birlikte daha birçok farklı uygulama akıllı telefona indirilebilir ve kullanılabilir.

            Ayrıca ıphone ve ıpod arasındaki senkronizasyon sayesinde cep telefonuna indirilmek istenen tüm uygulamalar son derece hızlı bir şekilde her türlü doya indirilebilir. Itunes ile yapılabilecekler arasında film izlenip müzik dinlenmenin haricinde TV izlenebilir, radyo dinlenebilir ve bilgisayar ile eşzamanlı hale getirilebilir.

            Gerçek zamanlı bir arama özelliği olan ıtunes ile her ne bulunmak isteniyor ise son derece kolay bir şekilde bulunulabilir. Ayrıca yine ıtunes ile özel çalma listesi de hazırlanarak kullanılabilir. Bununla birlikte tüm bunları satın alabilmek için bir takım yapılması gerekenler söz konusudur. Itunes’a ilk kez giriş yapılırken öncelikle apple kimliği oluşturulduktan sonra bu kimlik üzerine bir kredi kartı hesap tanımlaması yapılması gerekmektedir.

            İtunes alışveriş adına bir ödeme yöntemi seçildikten sonra da daha farklı ödeme yöntemleri de yine sistem eklenebilir ya da kaldırılabilir. Bununla birlikte ilk kez her hangi bir alışveriş yapıldıktan sonra da bir daha bağlı olunan hesap üzerinden bir ödeme yöntemi sorgulaması yapılmaz. Tüm bu işlemleri nasıl yapıldığına dair bir sıralama yapılacak olursa şu şekilde gerçekleşir. Öncelikle bir itunes store açılmalıdır.

            Daha sonra ücretsiz bir uygulama olarak kitap, video ya da daha farklı her hangi bir parça seçilmelidir. Tüm bu öğelerin yanına bulunan al butonuna basıldıktan sonra da indirmek adına bir kez daha dokunulmalı. Eğer bir apple kimliği ile isteniyor ise o zaman apple kimlik yarata dokunulmalıdır. Daha sonra da bir ödeme sistemi istendiğinde bu noktada bir hesap istenirse eklenebilir istenmez ise eklenmeyebilir. Yani bu sayede her hangi bir ödeme yöntemi belirlemeden bir yandan apple kimliği bir yandan da mağaza aynı anda açılabilir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.