Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Philips Hue ile Evinizi Aydınlatın!

Philips Hue ile Evinizi Aydınlatın!

 Yapay zekanın dünyayı kontrol altına alma konusu ne kadar gerçekleşir bilinmez, bu kenarda üzerinde yazılıp konuşulması çok heyecan verici olan bir nevi komplo teorisi şeklinde durmaya hala devam etsin. Bizler ise dünyayı olmasa da evlerimizi ve bizleri yavaşça ve mecaz anlamda nasıl da kontrol altına almaya başladığından bahsedelim dilerseniz. Bu makalemiz içerisinde tasarım meraklılarına, evinin tasarımına, ambiansına dikkat edenlere ilham verecek olan çok özel yapay zeka ürünü olan Philips Hue ile karşınızdayız.

 Philips Hue, en basit tabiri ile ve anlatımı ile bir ampuldür. Amacı tabii ki evinizi daha akıllı bir hale getirerek, ışıklandırma konusunda sizlere çok özel hizmetler yaşatabilmektir. Evinizdeki aydınlatmaya, ışıklandırmaya gerçekten de çok farklı bir boyut kazandıracak olan bu akıllı ürün, 16 milyona varan renk seçenekleriyle birlikte, sınırsız diyebileceğimiz renk tercihlerini sizlere yaşatıyor. Firma tarafından gerçekleştirilmiş olan bu ürünün birçok farklı seti yer almaktadır. Bu setlerde bulunan ürünleri elde etmiş olduğunuz zaman, renk tercihlerinizi daha da fazla sayıya doğru katlayabiliyorsunuz. Tabii ki burada belirtmemiz gereken bir konu var ki o da ürünlerin fiyatları birazcık korkutabilir.

 Cihazı evinizde kullanmak isterseniz eğer ki sizlere tavsiyemiz Philips Hue E27 Başlangıç Seti olacaktır. İçerisinde sadece 3 ampul bulunan ve diğer ampullerle birlikte bağlantılı olarak çalışan ürünün ışıklandırma, aydınlatma konusunda ne kadar harika bir deneyim yaşatabileceğine çok yakından şahit olacaksınız. Tek bir düğme ile kontrol imkanı sağlayan, pratik ve uzun ömürlü akıllı ürünler sayesinde evinizdeki, odanızdaki, mekanlarınızdaki atmosferi tamamen değiştirerek evinize yeni bir canlılık katabilirsiniz.

 Bu arada sadece ışıklandırma olarak düşünebilirsiniz verilen hizmeti ancak Philips tarafından destekli olan üçüncü parti uygulamalar sayesinde ışığı ritme ayarlayarak evinizde bir disko ortamı bile oluşturabilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse çalar saat şeklinde de cihazı kullanabilirsiniz. Tabii ki cihazın ses çıkardığını düşünmeyin. Bir nevi doğan güneş misali uyku zamanlarından uyanma zamanlarına doğru ilerledikçe cihazın aydınlatma gücü artarak size daha tepkisel, doğal bir uyanma deneyimi yaşatmaktadır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.