Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Elma sirkesinin kullanım alanı çok geniştir. Temizlikten tutunda cilt bakımına kadar birçok alanda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Elma sirkesi, cilde sürüldüğü zaman, cildi temizler. Cilt üzerindeki ölü tabakayı atarak cildin nefes almasını sağlar. Siyah nokta oluşumunu önleyerek cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.  

Elma sirkesi ile ciltte oluşan sivilcelere bakım yapmak isterseniz, kırmızıturpu soyup rendeleyin. İçine 1 çay bardağı elma sirkesi koyup bir gece bekletin. Ertesi gün temiz tülbentle süzüp elde ettiğiniz karışımı cam bir kavanozun içine koyun. Buzdolabında saklayabilirsiniz.  

Turpla elma sirkesinin kokusu biraz ağırdır. Sizi rahatsız edebilir, ancak düzenli olarak sabah akşam cildinize sürmeye devam ederseniz sonucu muhteşemdir. Bu karışım sivilceleri geçirdiği gibi sivilcelerin yeniden çıkmasına da engel olur.  

Elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır, elma sirkesi ile cilt bakımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir, elma sirkesi hangi cilt problemlerine karşı kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Elma sirkesi, içindeki doğal asitler nedeni ile cildi derinlemesine temizleyerek cilde pürüzsüz bir görünüm ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Ancak bazı kimselerde ciltte kızarıklık yapabilir. Ciltte reaksiyon oluştuğu zaman elma sirkesini kullanmayı bırakmak gerekir. Cildinize elma sirkesi kullandığınızda cildinizde yanma olursa, elma sirkesini sulandırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca elma sirkesini zeytinyağı ile kullandığınız zaman elma sirkesinin yakıcı etkisi azalır.   

Siyah noktalar için elma sirkesi kullanmak isterseniz,  cam bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı maden suyunu karıştırıp pamukla cildinize sürüp 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Düzenli olarak kullandığınız takdirde elma sirkesi ve limon ciltteki ölü tabakayı temizleyerek siyah nokta oluşumunu önler. 

Lekeler için elma sirkesi kullanmak isterseniz, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı himalaya tuzu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyup krem haline getirip cildinize sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Kuruladıktan sonra cildinize nemlendirici krem sürebilirsiniz. Bu maskeyi haftada en az iki defa uygulayabilirsiniz. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.