Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Erkekler Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıdır?

Erkekler Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıdır?

Erkekler Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıdır?

Erkeklerin metabolizması kadınlara oranla daha hızlı çalışır. Bu nedenle erkekleri kilo vermesi daha kolaydır. Ancak erkeklerin kilo verirken dikkat etmeleri gereken bir husus vardır ki, erkekler kilo verirken beslenmesine dikkat etmedikleri takdirde kaslar erir.

Kilo vermeye başlamadan önce beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Beslenme listenizden kilo vermenize neden olan besinleri çıkartın. Yağlı yiyecekler, hamur işleri, kızartmalar, şekerli gıdalar, gazlı içecekleri hayatınızdan çıkarıp onların yerine doğal yiyecekleri ve yeşil yapraklı sebzeleri koyun.

Erkekler kilo vermek için ne yapmalıdır, erkekler kilo vermek için nelere dikkat etmelidir, konusunu konuşuyoruz. Erkekler kilo verirken sağlıklı beslenme ile birlikte mutlaka spor yapmalıdır. Spor olmadan diyetle verilen kilolar kalıcı olmaz. Erkekler kilo verirken vücudun kas kaybına uğramaması için, vitamin ve mineral açısından yeterli ve dengeli beslenme şarttır. Bununla birlikte erkekler kilo verirken uygulamaları gereken hususlar aşağıda listede sizlere sunulmuştur.

  • Kilo verirken sabah kahvaltısını atlamayın. Mutlaka güne kahvaltı ile başlayın. Kahvaltı altın değerindedir. Sabah kahvaltısında lif değeri yüksek, protein açısından zengin gıdalar tüketmeye özen gösterin.
  • Kilo vermeye çalışırken sağlıklı beslenme ile birlikte hayatınıza mutlaka sporu dahil edin. Günde en az 15 dakika egzersiz yapın. Egzersiz yapamıyorsanız en az yarım saat yürüyüş yaparak metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olun.
  • Kilo vermek için metabolizmanın hızlı çalışması gerekir. Sabah uyandıktan sonra metabolizmayı canlandırmak için bir bardak limonlu ılık su için. Limonlu ılık su gece boyunca hareketsiz kalan iç organları yıkayarak çalışmasına yardımcı olur. Böylece vücuttan toksinler atılır.
  • Kilo verirken dikkat edeceğiniz bir başka husus ise nefes tekniklerini kullanmaktır. Doğru nefes almayı öğrendiğiniz takdirde vücudun bütün hücrelerine oksijen ulaşır. Böylece vücut hızlı bir şekilde yağ yakmaya başlar.
  • Kilo vermek için yaşam tarzınızı gözden geçirin. Hareketli bir yaşam tarzını alışkanlık haline getirin. Asansör yerine merdiven kullanın. Kısa mesafelerde araç kullanmak yerine yürüyüşü tercih edin. Ofis ortamında çalışıyorsanız yarım saat aralıklarla yerinizden kalkıp ufak bir gezinti yapabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.