Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Erkekler Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapmalıdır?

Erkekler Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapmalıdır?

Erkekler Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapmalıdır?

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri saçlarının erken dökülmesidir. Erkeklerde saç dökülmesi genelde ön taraflardan başlar. Erkeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Genetik faktörler, yanlış beslenme, zararlı alışkanlıklar, yönetilemeyen stres, kanla ilgili hastalıklar, kimyasal saç ürünleri, vitamin ve mineral eksikliği, kimyasal ürünler ve ilaç kullanımı bu nedenlerden birkaçıdır.

Saç dökülmesi genelde vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanır. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu yaşayan erkeklerin beslenme listelerini gözden geçirmesinde fayda vardır. Beslenme listesinde mutlaka haftada iki defa balık olmalıdır. Balık, omega-3 kaynağıdır. Omega-3 kanser tedavisi gören hastalara destekleyici vitamin olarak verilmektedir.

Erkekler saç dökülmesini önlemek için neler yapmalıdır, erkekler saç dökülmesini önlemek için hangi besinleri kullanmalıdır, konusunu konuşuyoruz. Erkek olsun kadın olsun fark etmez vücuttaki bir takım vitaminlerin eksikliği saç dökülmesine neden olur. Bunların başında demir anemisi gelir. Kanda demir eksik olduğu zaman saçlar hızlı bir şekilde dökülmeye başlar. Kanda demir eksikliğinin olup olmadığını anlamak için detaylı bir kan tahlili yaptırabilirsiniz.

  1. eksikliğini gidermek için, kırmızı et, yumurta, kuru meyveler ve yeşil yaprakları sebzeleri bol bol tüketin. Vücuttaki demir depoları doldukça saçların dökülmesi de yavaşlayacaktır. Saçların dökülmesini önlemek için takviye edilmesi gereken vitaminlerden biri de B vitaminidir. B vitamini saç dökülmesini önlemek için üretilen ilaçların içinde etken madde olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle sağlıklı saçlar için B vitamini tüketmeye ya da B vitamini içeren besinler tüketmeye özen göstermek gerekir.

Erkekler saçların dökülmesini önlemek için, güncel hayatta stresle başa çıkmayı öğrenmelidir. Stres kişilerin hayat kalitesini düşürmekle birçok sağlık sorununu da tetiklemektedir. Bunlardan biri de saçların dökülmesidir. Yönetilemeyen stres saçların dökülmesini hızlandırır.

Saç dökülmesi problemi yaşayan beylerin ihmal etmeden doktora gitmeleri gerekir. Basit görünen bazı problemler ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Hastalıklarda erken teşhisin hayati önemi vardır. Doktorunuz gerekli tahlil ve tetkikleri yaptıktan sonra saçların dökülmesi ile sorunu tespit edip tedaviye başlar. Vücut tedaviye cevap verdiği zaman saçlarınızdaki dökülme problemi de ortadan kalkacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 13:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.