Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

                Kafa derisi, saç diplerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu kaşınmaya başlar. Saç dipleri, ölü deri, şampuan kalıntıları kir gibi nedenlerden dolayı tıkanır. Saç diplerindeki gözenekler tıkandığı zaman saçlar nefes alamaz ve kafa derisinde kaşıntı başlar.

                Saç diplerindeki kaşıntı gündelik hayatı olumsuz etkiler. Sürekli kaşıntı hissi verir ve eller sürekli saçlarda olur. Bu durumdan kurtulmak için, saçlarınızı yıkarken diplerine masaj yapın. Saçlarınızı banyodan sonra hemen tarayın. Banyodan sonra saçlarınızı ıslak bırakmayın. Havlu ya da kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutun.

                Kafa derisi kaşıntısı için doktora gidip doktorunuzun önerdiği şampuanları kullandığınız gibi doktorunuza danışarak bitkilerden de destek alabilirsiniz.

                Kafa derisi kaşıntısı için bitkisel destek almak isterseniz elma sirkesi kullanabilirsiniz. Kafa derisindeki kaşıntılarına elma sirkesi kullanmak için saçlarınızı şampuanlayıp durulayın. Sonra kovanın içine 1 çay bardağı kadar elma sirkesi koyup üzerine su ilave edin. Hazırladığınız suyu saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru yavaşça dökün. Durulamayın. Elma sirkesi antiseptik özelliği sayesinde saç diplerindeki kaşıntılara iyi gelir.             

                Kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözümler nelerdir, kafa derisine hangi bitkiler iyi gelir, konusunu konuşuyoruz. Kafa derisi kaşıntısına bitkisel maske hazırlamak için, cam bir kasenin içine 1 yemek kaşığı biberiye yağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı tuz ve 4 aspirini eritip malzemenin hepsini karıştırın. Hazırladığınız karışımı krem haline getirip saçlarınızın diplerine sürüp yarım saat kadar maskeyi saçlarınızda bekletin.

                Maskeyi ılık su ile yıkayıp ardından saçlarınızı şampuanlayıp durulayın. Bu maskeyi sorun ortadan kalkana kadar haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

                Kafa derisi kaşıntılarına karşı uygulayabileceğiniz bir başka maske ise cam bir kabın içine 1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı Hint yağı, 1 yemek kaşığı limon suyu koyup güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçların diplerinden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak sürün. Maskeyi yarım saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra bol ile durulayın. Bu maskeyi sorun ortadan kalkana kadar haftada 3 defa yapabilirsiniz. 

                 Saç diplerinde kaşıntı oluşmaması için saçlarınızı ıslak bırakmayın. Saçlarınızı sık sık yıkayarak gözeneklerin açık kalmasını sağlayın.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.