Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kışın Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

                Cildin hassas bir yasını vardır. Soğuk havanın etkisiyle cilt kurur, cildin nem ihtiyacı yaz aylarına oranla kat ve kat artar. Kış aylarına cilde ayrıca bakım yapmak gerekir. Soğuk havalarda cilt düzenli olarak nemlendirilmeli ve bakımı yapılmalıdır.

                Cildinize düzenli olarak bakım yaptığınız takdirde cildin tazeliğini ve canlılığını koruyarak yaşlanma süresini uzatmak mümkündür. Cildinizi nemlendirmek için kozmetik ürünler kullandığınız gibi mutfağınızdaki doğal ürünlerden de yararlanabilirsiniz.

                Cildinizi nemlendirmek için kullanabileceğiniz doğal ürünlerden biri zeytinyağıdır. Zeytinyağı cildi nemlendirdiği gibi aynı zamanda cildi besler. Cildinize bebeksi bir yumuşaklık kazandırır. Cildinizi zeytinyağı ile nemlendirmek isterseniz yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuğu zeytinyağına batırarak cildinize sürün.

                Kışın cilt bakımı yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir, kışın cilt bakımı yaparken hangi ürünler kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Cildinizin nem dengesi bozulduğu zaman ciltte kahverengi lekeler oluşmaya başlar. Ciltte oluşan kahverengi lekeler için soğan suyu kullanabilirsiniz. Soğanı rendeledikten sonra suyunu sıkıp posasını atın. Elde ettiğiniz suyu cam bir kabın içine koyup buzdolabında saklayabilirsiniz. Soğan suyu ile sabah akşam cildinizi silin. Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğiniz müddetçe 21 gün içerisinde lekelerinizin renginin açıldığını fark edebilirsiniz.

                Kışın cildinize bakım yaparken her gün tonikle cildinizi temizleyin. Cilt temizlenmediği zaman gözenekleri tıkanır. Cilt nefes alamaz. Ciltte siyah noktalar oluşmaya başlar. Siyah noktalar temizlenmediği zaman ciltte kahverengi lekeler oluşur. Bu nedenle cilt her gün düzenli olarak temizlenmelidir. Cildinizi temizlemek için kozmetik ürünler kullandığınız gibi doğal ürünlerde kullanabilirsiniz. Cildinizi temizlemek için gülsuyu kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra gülsuyunu pamuğa batırıp cildinizi oval hareketlerle silin.  

                Kışın cilt bakımı yaparken dikkat edeceğiniz diğer bir husus cildinizi çok sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su cildinizin nem ve yağ tabakasını bozar. Böylece cildiniz daha hızlı kurur. Cildinizin tazeliğini ve canlılığını yitirmemesini istiyorsanız sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Cildinizin yaşlanmasına neden olan sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları hayatınızdan çıkartın. Stresten uzak durup elinizden geldiği kadar küçük şeylerle mutlu olmaya çalışın. 

Tekgaste

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 00:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.