Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Kusursuz Bir Cilt İçin Önemli Detaylar!

Kusursuz Bir Cilt İçin Önemli Detaylar!

Cilt Bakımı Hakkında Önemli Bilgiler

Kusursuz bir cilt, şüphesiz kişiye kendini iyi hissettiren fiziki özelliklerden biridir. Kusursuz bir cilde sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Cilde düzenli bakım yapıldığı zaman, yaşlanma belirtileri ortadan kalkar.

Ciltte en çok ortaya çıkan problemler; siyah nokta, leke ve aknelerdir. Sağlıklı beslenme ve düzenli bakımla bu problemleri ortadan kaldırmak mümkündür. Cilt bakımı üç aşamalı bir işlemden oluşur. Temizleme, koruma ve beslemedir.

Cildinizi temizlemek için kozmetik ürünler kullandığınız gibi bitkisel ürünlerde kullanabilirsiniz. Bitkisel ürünler kozmetik ürünlere oranla hem daha ekonomik hem de içinde kimyasal olmadığı için sağlık açısından hiçbir zararı yoktur.

Cildimiz; kirli hava, nem ve sıcağın etkisiyle kirlenir, gözenekleri tıkatır. Gözenekler temizlenmediği zaman siyah noktalar ve kahverengimsi lekeler oluşur. Cildi temizlemek için gülsuyu kullanabilirsiniz. Cilt temizliğinde gül suyu kullanmak için, yüzünüzü yıkadıktan sonra gülsuyunu pamuğa batırıp yüzünüzü oval hareketlerle temizleyin. Gül suyu ciltteki ölü tabakanın atılmasını sağlar.

Cilt bakımında ikinci aşama korumadır. Cildi güneş ışınlarından, soğuk ve sıcak havadan korumak gerekir. Bu nedenle güneşe çıkarken mutlaka koruyucu kullanmanız gerekir. Ayrıca cildin nem ihtiyacını karşılamak için mutlaka nemlendirici krem kullanmanız gerekir.

Cilt bakımı hakkında önemli bilgiler nelerdir, cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmek gerekir, konusunu konuşuyoruz. Cilt bakımında üçüncü aşama cildi beslemektir. Vücudun çeşitli vitaminlere ihtiyacı olduğu gibi cildin de birtakım vitaminlere ihtiyacı vardır. Cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitaminler E ve C vitaminidir. Cilt bakım maskelerinde sıklıkla bu vitaminler kullanılmaktadır.

Cilt bakımı yaparken dikkat edeceğiniz husus, cilt tipini öğrendikten sonra cildinize en uygun bakımı seçmektir. Bazı ciltler kuru olduğu için neme daha fazla ihtiyaç duyarken, yağlı ciltler kurutulmaya ihtiyaç duyar.

Kusursuz bir cilt için düzenli olarak cilt bakımı yaptığınız gibi sağlıklı bir yaşam tarzını da alışkanlık haline getirmelisiniz. Cilt sorunları genelde karaciğerde oluşan sorunların dışa yansımasıdır. Bu nedenle beslenme listenizi gözden geçirmeniz gerekir. Beslenme listenizden yapay ve zararlı olan her şeyi çıkarın. Onların yerine doğal ve faydalı besinleri koyun.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.