Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı saçlar için saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Mevsim değişikliği, güneş ışınları, hava kirliliği saçların yıpranmasına neden olur. Saçlar yıprandığı zaman canlılığını yitirir. Canlı ve dalgalı saçlar için saçlarınızı ihmal etmeyin.

                Saçlarınıza bakım yaparken kozmetik ürünler kullandığınız gibi bitkisel ürünlerde kullanabilirsiniz. Saçlarınızın bakımı için kullanabileceğiniz birçok bitkisel ürün vardır. Bunlardan biri de menekşe yağıdır. Menekşe yağı ile saç bakımı yapmayı birçoğunuz belki ilk defa duymuş olabilirsiniz. Menekşe yağı, yıpranmış saçların eski canlılığını kazanmasına yardımcı olur. Saç köklerini dipten uca kadar onarak saçları güçlendirir. Saçları doğal bir şekilde nemlendirir. Menekşe yağı saçlara bakım yaptığı gibi saçların güçlenmesine de yardımcı olur.

                Menekşe yağı ile saç bakımı nasıl yapılır, menekşe yağı ile saç bakımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir, konusunu konuşuyoruz. Menekşe yağı ile saç bakımı yapmadan önce kullandığınız yağın etiketini mutlaka gözden geçirin. Ürün alırken raf ömrünü doldurmamış, sağlıklı koşullarda saklanan ürünler almaya özen gösterin. Ayrıca ürünün soğuk sıkım tekniği kullanılarak hazırlanmış olmasına dikkat edin. Aldığınız ürün kaliteli olursa saçlarınıza etkisi de o kadar güzel olacaktır.

                Menekşe yağı ile bakım maskesi yapmak için cam bir kabın içine

  • 1 yemek kaşığı susam yağı
  • 2 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 yumurta sarısı

Malzemenin tamamını karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru sürün. Maskeyi saçlarınızda 1 saat beklettikten sonra şampuanlayıp ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

                Menekşe yağı ile saçlarınıza bakım yapmak için uygulayabileceğiniz bir başka maske ise şöyle. Cam bir kabın içine

  • 3 yemek kaşığı Hint yağı
  • 3 yemek kaşığı badem yağı
  • 3 yemek kaşığı menekşe yağı

Malzemenin hepsini karıştırıp saçlarınıza yine her zamanki gibi dipten uca doğru fırça yardımı ile sürün. Vaktiniz varsa masaj yaparak yağı saçlarınıza yedirin. 2 saat kadar maskeyi saçlarınızda beklettikten sonra şampuanlayıp saçlarınızı güzelce durulayın. Bu maskeyi saçlarınıza haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırmak isterseniz durulama suyunun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.