Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Altın Takıları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Altın Takıları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Altın Takıları Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Altın takılar, hanımların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Altın takılarınız kullanmak ile birlikte zaman içerisinde kararır. Kararan altın takılarınızı temizletmek isterseniz, kuyumcuya verebilirsiniz. Ancak takılarınızı kendiniz evde temizlemek isterseniz, birkaç farklı yöntemle altın takılarınızı temizleyebilirsiniz.

 

            Altın Takıları Temizleme Yöntemleri Nelerdir, altın takıları temizlemenin yollarından biri tuz ile temizlemedir. Altın takılarınızı tuz ile temizlemek isterseniz, herhangi bir tencereyi alüminyum folyo ile kaplayın. Bunun nedeni altınlarınızın metal ile temas etmesine engel olmaktır. Alüminyum folyo ile kapladığınız tencerenin içine iki yemek kaşığı kadar tuz koyduktan sonra biraz su koyup takılarınızı tencerenin içine atın. 5 dakika kaynattıktan sonra takılarınızı suyun içinden alın. Takılarınız ilk günkü gibi pırıl pırıl olacaktır. 

Altın takılarınızı temizlemenin bir başka yöntemi ise bulaşık deterjanı kullanarak temizlemektir. Ateşin üzerine koyacağınız tencereyi yine alüminyum folyo ile kapladıktan sonra, içine biraz su ve bir miktar bulaşık deterjanı ilave edin. Takılarınızı bu tencerenin içine atıp 5 dakika kaynatın. Kaynatma işlemi bittikten sonra, altın takılarınızı diş fırçası ile temizleyin. Takılarınız ışıltılı bir hal alıncaya kadar diş fırçası ile sürtmeye devam edin.

            Altın takılarınızı temizlemeni bir başka yöntemi ise amonyak ile temizlemektir. Bu yöntemde, yaklaşık bir litre suyun içine bir miktar sabun rendelenir ve iki yemek kaşığı kadar amonyak eklenir. Takılar bu karışımda yarım saat kadar bekletildikten sonra, soğuk suyla durulanır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.