Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Kısırlık Tedavisinde Eşler Neler Yapabilirler?

Kısırlık Tedavisinde Eşler Neler Yapabilirler?

                 Kısırlık Tedavisinde Eşler Neler Yapabilirler?

                Günümüzde bebek tedavisi gören çiftlerin sorunlarından biri de kısırlıktır. Evlilikte cinsel hayatı normal ve aktif çiftler için bebek sahibi olabilecekleri en ideal süre ilk 5 yıldır. Evliliğin üzerinden ilk beş yıl geçtiği halde çiftler bebek sahibi olamamışsa, tedavi süreci başlamalıdır.

                Çiftlerin bebek sahibi olamamalarının birçok nedeni vardır. Bunlardan biri de kısırlıktır. Kısırlık tedavisi gören eşler doktora gitmekle birlikte tedaviye destek olmak amacıyla evde kendilerinin yapabilecekleri birtakım şeyler vardır.

                Evlilik cinselliği sağlıklı bir şekilde yaşamak için bir araçtır. Cinsellik bir güçtür. Yerinde ve zamanında doğru bir şekilde kullanıldığı zaman insanın hayatına pozitif anlamda etkiler. Evlilikte ideal bir ilişki haftada 3-4 defa olmalıdır. Gün aşırı ilişkiye girmek ya da ara vermeden devam etmek çiftleri yıprattığı gibi kadının da döllenme yeteneğini azaltmaktadır. Bu nedenle her şeyde bir ölçü olduğu gibi cinsel ilişkide de bir ölçü olmalıdır.

                Kısırlık tedavisinde eşler neler yapabilirler, kısırlık tedavisinde daha iyi sonuç almak için neler yapılmalıdır, konusunu konuşuyoruz. Kısırlık tedavisinde daha iyi sonuç almak için çiftlerin yapması gereken bir takım şeyler vardır. Bunlar maddeler halinde aşağıda sıralanmıştır.

Yaşam tarzında değişiklik: Günlük hayatta yaşanan stres, kadının çalışma hayatında aktif olarak rol alması, trafik vs gibi sorunlar yaşam kalitesini düşüren nedenlerden bazılarıdır. Şüphesiz bütün hastalıkların başı strestir. Kısırlık tedavisi gören eşler, sıkıntı ve stresten uzak durmalı, beyin yükünü azaltmalı ve bu süreçte birbirlerine daha çok vakit ayırmalıdır.

Sağlıklı beslenmek: Gebelik öncesinde vücut vitamin ve mineral açısından desteklenmelidir. Hazır gıdalar sofralardan uzak tutulmalı, öğün atlamadan ve sebze ağırlık beslenilmelidir.

Cinsel ilişkide farklı pozisyonlar denenmesi: Bunun nedeni cinsel ilişki esnasında erkekten gelen sperm hücrelerinin kadının döl yatağından geçerek rahime ulaşmasıdır. Sperm hücrelerinin döl yatağından geçip rahime sağlıklı bir şekilde ulaşması için ilişkiden sonra kadının bir müddet sırt üstü yatması önerilir.

                Ayrıca kısırlık tedavisi gören çiftler, yumurtlama dönemini bilmeli, kadının yumurtlama döneminde bir boş bir dolu olmak kaydı ile aktif olarak cinsel ilişkide bulunmalıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.