BluTV, Amerikan pay-tv televizyon sağlayıcısı HBO ile iş ortaklığı yaparak sevilen içerikleri BluTV platformunda yayınlama kararı aldı. Warner Bros. Discovery ve BluTV arasında gerçekleşen toplantılar sonucunda alınan bu karar doğrultusunda, HBO dizileri, Cartoon Network gibi çizgi film kanalları ve Discovery+ içerikleri artık BluTV platformunda izlenebilecek.

HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO Family, HBO Latino, HBO Signature, HBO Zone ve HBO HD olmak üzere 6 adet kanalla hizmet vermektedir. Uydu üzerinden yayın akışını takip edebildiğiniz HBO içeriklerini izlemek için ya HBO’nun üyeliklerini satın almanız ya da ülkemizdeki Digitürk gibi ara sağlayıcılara abone olmanız gerekiyordu. Ancak artık, BluTV platformuna abone olarak HBO içeriklerini de izleyebileceksiniz.

The Weeknd, Spotify'da Aylık 100 Milyon Dinleyiciyi Geçen İlk Sanatçı Oldu! The Weeknd, Spotify'da Aylık 100 Milyon Dinleyiciyi Geçen İlk Sanatçı Oldu!

BluTV aylık üyelik ücreti kredi/banka kartı kullanılarak yapılan ödemelerde 69,90 TL, yıllık üyelik ücreti ise kredi/banka kartına ücreti 478,80 TL olarak belirlendi. Yurt dışında oluşturulacak BluTV üyelikleri için ise aylık üyelik ücreti 5.90 Euro olarak belirlendi.

BluTV platformunda HBO dizilerinin yanı sıra yerli dijital medya üreticisi BluTV'nin özgün yapımları Bozkır, Behzat Ç., Sıfır Bir, Sokağın Çocukları, 7Yüz, Pavyon, Bartu Ben, Dudullu Postası ve Masum gibi içeriklere de ulaşılabilecek.

BluTV, bu iş ortaklığı ile birlikte kullanıcılarına daha geniş bir içerik yelpazesi sunma hedefinde olduğunu belirtti. İş ortaklığı sayesinde BluTV, Türkiye'de en popüler içerikleri bir arada sunarak daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Bu anlaşma, BluTV'nin Türkiye'nin önde gelen dijital platformları arasında yer almasını sağlayacak ve platformun kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. BluTV'nin CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, bu iş birliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "BluTV, Türkiye'nin dijital eğlence dünyasında öncü bir konumda yer alıyor. Bu iş birliği sayesinde kullanıcılarımıza daha fazla seçenek sunuyoruz ve geniş bir içerik yelpazesi sunarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Warner Bros. Discovery Uluslararası Başkan Yardımcısı Whit Richardson da bu iş birliğinin önemini vurgulayarak, "BluTV ile yaptığımız iş birliği, Türkiye'deki içeriklerimizi daha fazla izleyiciye ulaştırmamızı sağlayacak. BluTV, Türkiye'nin en yenilikçi dijital platformlarından biri ve biz de bu platformda yer almak için heyecanlıyız" şeklinde konuştu.

Bu iş birliği sayesinde BluTV, daha geniş bir kitleye hitap edecek ve daha fazla içerik seçeneği sunarak müşteri memnuniyetini artıracak. Ayrıca, Türkiye'deki televizyon sektörüne de yeni bir soluk getirecek olan bu iş birliği, diğer dijital platformlar için de bir örnek teşkil edebilir.