Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

                Buzdolabı besinlerin depolandığı saklandığı alanlarından biridir. Buzdolabı uzun süre kullanılmadığı zaman ya da içindeki besinler çürümeye başladığı zaman buzdolabının içinde küçük sinekler oluşur.

                Buzdolabında küçük sinekler oluştu ise yapabileceğiniz bir takım işlemler vardır. Bu işlemler aşağıda sıralanmıştır.

  • Buzdolabının içini boşalttıktan sonra dolabın içine bol miktarda camsil sıkın. Camsil sıktıktan sonra dolabın kapağını kapatıp bir gece bu şekilde beklettikten sonra bol su ile dolabınızı temizleyin.
  • Buzdolabındaki küçük sineklerden kurtulmak için, bir kovanın içine bolca su koyduktan sonra bir çay bardağı çamaşır suyu koyun. Hazırladığınız su ile dolabın içini dışını temiz bir şekilde silin. Çamaşır suyu mikropları öldürdüğü gibi sineklerin yumurtalarını da yok edecektir.
  • Dolaptaki küçük sinekleri yok etmek için, küçük tabaklara biraz bal koyun. Bal tabaklarını buzdolabına koyduktan sonra bir gece bekletin. Sinekler bala konduğu zaman tekrar uçamayacaktır. Bir gece beklettikten sonra dolabın içini hazırladığınız çamaşır suyu koyduğunuz su ile güzelce silin.
  • Buzdolabındaki küçük sineklerden kurtulmak için, uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise elektrik süpürgesi ile sinekleri çekmektir. Dolabın içini tamamen boşalttıktan sonra elektrik süpürgesi ile dolabın içini çekin. Sonrasında dolabın içini hazırladığınız sirkeli su ile dezenfekte edin. Sirke en sağlıklı dezenfektanlardan biridir. Özellikle mutfak eşyalarını ve mutfağı temizlerken kullanılabilecek en sağlıklı temizlik maddelerinden biridir.