Damlayan Musluklar İçin Ne Yapılır?

                Damlayan muslukların sesi rahatsız ettiği gibi ev ekonomisine ay sonu kabarık bir fatura olarak yansır. Su en büyük milli servetlerimizden biridir. İsraf etmeden tutumlu bir şekilde kullanmak gerekir.

                Evde en sık kullanılan eşyalardan biri de musluklardır. Musluklar çok kullanıldığı için zaman içerisinde içindeki vida eskiyip aşınmaya başlar. Böylece musluğun içindeki vidalar yalama yapar. Damlayan muslukları kendiniz tamir ettiğiniz gibi teknik servis çağırarak uzman bir ekipten yardım alabilirsiniz.

                Damlayan musluğu kendiniz tamir etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle musluğun sistemini inceleyin. Arızayı tespit ettikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Musluğu tamir etmek için öncelikle vanayı kapatın. Musluğu söküp, arızasını giderdikten sonra musluğu yerine takın.

                Musluğun içindeki contalarda yalama varsa bu durumda musluğu tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Yeni musluk alırken garantili bir ürün almaya dikkat edin. Daha sonra muslukla ilgili bir sorun yaşadığınızda garantisinden yararlanıp musluğu iade edebilir ya da arızayı ücretsiz yaptırabilirsiniz.

                Damlayan musluklar için ne yapılır, damlayan musluklar nasıl tamir edilir, musluğun damlamaması için neler yapılabilir, konusunu konuşuyoruz. Damlayan su sesine geçici olarak çözüm bulmak isterseniz, suyun damladığı yere pamuk koyabilirsiniz. Böylece suyun akmasını engelleyemeseniz bile rahatsız edici sesinden kurtulmuş olacaksınız.

                Suyun akmasını durdurmak için musluğun ağzını su geçirmeyen plastik bir malzeme ile kapatabilirsiniz. Böylece geçici olarak suyun akmasını önlediğiniz gibi rahatsız edici sesinden de kurtulmuş olacaksınız.