Domates Kabukları Nasıl Kolay Soyulur?

                Domates mutfaklarda en kullanılan sebzelerden biridir. Kahvaltılarda, beş çaylarında böreklerin, kısırın yanında yemeklerde kısacası her öğünde yerini alır. Hanımların mutfakta hiç hoşlanmadığı işlerden biri de domatesin kabuklarını soymaktır. Domates kabuklarını kolay soymanın teknikleri vardır.

                Domatesin kabukları soyulmadan yemeğin içine konulduğu zaman piştikten sonra domatesin kabukları yemeğin içinde ayrılır. Domatesin kabukları yemek içinde hiçte hoş bir manzara arz etmez. Özellikle domates ağırlıklı yapılan yemeklerin içinde görülen domates kabukları göze hiçte hoş gelmez. Ayrıca bu durum yemeğin görselini bozar.

                Domates kabukları nasıl kolay soyulur, domates kabuklarını kolay soymak için ne yapmak gerekir, konusunu konuşuyoruz. Domatesin kabuklarını daha kolay soymak için bir leğenin içine sıcak koyun. Kabuğunu soymak istediğiniz domatesleri leğenin içine koyup 10 dakika kadar bekletin. Bu işlemden sonra domatesin kabuklarını kolay bir şekilde soyabilirsiniz.

                 Yemeklerin ya da çorbaların içine domates kullandığınız domatesin kabuklarını soymak istemiyorsanız, rondodan geçirebilirsiniz. Rondo domatesin kabuklarını parçaladığı için yemeklerin içinde belli olmaz.

                Domatesin kabuklarını daha kolay soymak için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise domateslerin tepesine küçük bir çizik atıp kaynar suya atın. 5 dakika beklettikten sonra çıkarıp kolay bir şekilde domatesin kabuklarını soyabilirsiniz.

                Domates kabuklarını kolay soyabileceğiniz bir başka yöntem ise domatesin her tarafını eşit miktarda ateşe tuttuktan sonra kabuklarını kolay bir şekilde soyabilirsiniz.