Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde birçok sosyal ağın kullanıldığı internet plartforumunda Facebook yabana atılamayacak kadar geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Peki, milyonlarca insanın kullandığı Facebook'da sizin de kendi hesabınızın olması için ne yapmanız gerekmektedir?

Tamamen Ücretsiz

 Öncelikle Facebook kullanıcılarından herhangi bir maddi talepte bulunmamaktadır. www.facebook.com adresine girdiğiniz taktirde size bunun teminatını "ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır." cümlesiyle vermiş bulunmaktadır.

Nasıl üye olurum?

 Facebook, www.facebook.com adresine girdiğiniz zaman size üyelik formunu sağ tarafta sunmaktadır. Üyelik için cep telefonu numarasına ya da bir e-mail adresine sahip olmanız gerekmektedir. Ad-soyad, e-mail veya cep telefonu numarası, şifreniz, doğum tarihiniz ve cinsiyetinizi belirttiğiniz ve Facebook'un koşullarını kabul ettiğinize dair butonu işaretlediğiniz taktirde facebook hesabınız açılmış olacaktır. Ardından e-mail adresinizi kontrol edin ve Facebook'tan gelen maili onaylayarak kaydınızı tamamlayın.

facebook kayıt nasıl olunur

Facebook'a üye olurken bilgilerimi doğru vermeli miyim?

 Facebook'a doğru bilgiler vermelisiniz. Facebook bir sosyal platformdur. Bu platformda eski arkadaşlarınızla iletişimde olacak ve yeni arkadaşlar edineceksiniz. Ad soyad bilgisinin doğruluğu insanların sizi tanıyabilmesi için oldukça önemlidir. Verdiğiniz cep telefonu numarasının ya da e-mail adresinin de doğru olması hesabınızı aktive etmeniz ya da ilerleyen dönemlerde Facebook'dan bilgilendirme mesajları alabilmeniz için önemli olacaktır. Facebook'un doğum gününüzde, doğum gününüz olduğunu arkadaşlarınıza hatırlatma uygulaması doğum tarihi bilginizi de doğru girmenizi gerektirmektedir. Yanlış günde doğum gününüz kutlansın istemezsiniz. Kadın veya erkek olduğunuzu da mutlaka belirtin.

Unutmayacağınız Güçlü Bir Şifreniz Olsun

 Hesabınızı koruyabilmeniz için şifreniz çok önemlidir. Harf, rakam ve noktalama işaretlerinden yapılan kombinasyon daha güvenli şifreniz olmasını sağlar. Fakat şifrenizin güvenli olması gerektiği kadar, kolay hatırlanabilir olmasıda oldukça önemlidir. Facebook her ihtimale karşı şifrenizi unuttuğunuz taktir de size yeni şifre edinmeniz konusunda yardımcı olmaktadır.

Kayıt olmak için tıklayın. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 13:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.