Hangi Burç Hangi Burçla Dosttur?

                İnsanın burcu doğum saatine göre belirlenir. Her insan doğduğu andaki yıldızın tesiri altında olmakla birlikte yıldızın ilişkili olduğu burcun karakter özelliklerini taşır. İnsanların dostlukları ya da düşmanlıklarının burçlar ile etkisi olduğu sanılmaktadır.

Dost burçlara sahip olan insanlar birbirleri ile daha çabuk anlaşıp kaynaşırken, düşman burçlara sahip olan insanlar daha çok çakışmaktadır. Bu nedenle evlilikte ve ilişkilerde burçların uyumunu göz önünde bulundurmak ilişkideki kaliteyi artırmak adına önemlidir.

                Burçlar ateş, hava, su ve toprak olmak üzere 4 unsur üzerine gruplandırılmıştır. Ateşle su, toprakla hava birbirlerine düşman kabul edilmiştir.  Dost burçlar birbirleri ile daha iyi anlaşırken düşman burçlar arasında negatif bir enerji akımı vardır.

                Uzun süreli insan ilişkilerinde burçların uyumunu esas almak gerekir. Özellikle iş ortaklığı, yol arkadaşlığı vs gibi uzun süre ilişki gerektiren durumlarda uyum önemlidir. Dost burçlar ve burçların birbirlerine olan düşmanlıkları aşağıda sıralanmıştır.

Koç burcu ikizler burcu ile dosttur. Birlikte vakit geçirmeyi, gezmeyi ve eğlenmeyi severler. Birlikte olmaktan keyif alırlar. Sohbetleri doyumsuzdur. Ortak yönleri birbirlerini tamamlamalarıdır. Evlilik ve arkadaşlık ilişkilerinde güvenli bir zemindir.

Boğa burcu ile yengeç burcu dosttur. Sabırlı olmaları ve hedefe kilitlenmeleri onları birbirlerine bağlar.

Yay burcu ile kova burcu dosttur. Ortak yönleri birbirlerini tamamlamalarıdır.

Başak burcu akrep burcu ile dosttur. İlişkilerinde şeffaf ve dürüst olmaları onları birbirine bağlar.

Terazi burcu ile yay birbirine dosttur. Ortak yönleri ilişkilerinde dengeyi gözetmeleridir.

Oğlak burcu ile balık burcu birbirine dosttur. Ortak yönleri duygusal olmalarıdır. Mantıktan ziyade duyguları ile karar vermeleri onları birbirlerine bağlar.

Kova burcu ile koç burcu dosttur. Gamsız ve neşeli olmaları, hayata pozitif bakmaları onları birbirlerine bağlıdır.

Akrep burcu ile ikizler burcu birbirleri ile dosttur. Ortak noktaları azimli olmalarıdır. Sorunlarına birlikte çözüm bulabilirler.

Düşman burçlar

Koç burcu ile yengeç burcu düşmandır.

Başak burcu ile yay burcu düşmandır.

Yay burcu ile balık burcu düşmandır.

Oğlak burcu ile koç burcu düşmandır.

Balık burcu ile ikizler burcu düşmandır.