Kova Burcu Kadının Özellikleri Nelerdir?

Kova burcu kadını, açık tenli, ince saçlı, orantılı çeneli, küçük burunludur. Simalarındaki uyum ilk bakışta fark edilir. Hoş bir endama sahip olan kova burcu kadınının en belirgin fiziki özelliği gözleridir. Kova burcu kadınında gözler konuşur.

Kova burcu kadını özgürlüğüne son derece düşkündür. Kısıtlanmaktan nefret eder. Mutlaka nefes almak için kendine özgü bir yaşam alanı olmalıdır. İlişkilerinde temel kural özgürlüklerinin korunmasıdır. Kova kadını kısıtlandığı bir ilişkiyi yürütemez.

Kova burcu kadını kararlı yapısı ile tanınır. Becerikli, neşeli ve çalışkandır. Etrafına enerjisini yansıtan, geçtiği yere ışığını saçan bir yapısı vardır. Kararlılık, azim ve isteklerine ulaşmak için inançla çabalamak kova burcu kadını simgeler.

Hoş sohbettir. Bu nedenle çevresi tarafından aranılan bir kişiliktir. Arkadaş ortamında yokluğu fark edilir. Kova burcu kadını dostluklarına ve dostlarına önem verir. İyi bir dost ve iyi bir dinleyicidir. Dostluğu ilaç gibidir. Kısacası onun için kara gün dostu diyebiliriz. Öne çıkan bir diğer özelliği ise sorunlarla boğuşmak yerine onlara pratik çözümler üretmeleridir. Kova burcu kadını çözüm üreten, gündelik hayatı kolaylaştıran, olumlu bakış açısına sahip dostluğu güven veren ender karakterlerden biridir.

Kova burcu kadını cesaretlidir. Risk almayı ve yeni başarılara imza atmayı sever. Çalışmayı ve ortaya daima yeni bir şeyler koymayı sever. Tutumludur. Elindeki parayı çarçur etmeden hesaplı bir şekilde harcar. Mali disiplin konusunda son derece başarılıdır.

İlişkilerini dürüstlük ve şeffaflık üzerine kurar. Yalandan nefret eder. Sevdiği zaman tam sever. İhanete, yalana ve iki yüzlülüğe tahammül edemez. Duygusaldır, ancak mantığı ile hareket etmeyi prensip haline getirmiştir.

Kova burcu kadını evini sever, evle ilgili işlerini yapmaktan keyif alır. Aşk hayatında nazik, ilgili ve düşüncelidir. İlişkinin temeli saygıya dayanır. Saygının arkasından sevgi ve güven duygusu gelir. Karşılıklı saygı çerçevesinde yürütemeyecekleri ilişki yoktur.

Güven duygusunu tam olarak hissettikleri anda daha samimi olurlar. Kendileri mutlu olduğu sürece karşı tarafı mutlu ederler. Bu nedenle ilişkilerini dengeli bir şekilde yürütürler. Kova burcu kadını ilişkisinde saygı sevgiyi getirir. Sevgi güven pekiştirir. Güven eşittir sadakattir.