Lahana Çorbası Diyeti Nedir?

Diyet, zayıflamak için uygulanan beslenme programlarıdır. Diyetin birçok çeşidi vardır. Bunlardan biri de lahana diyetidir. Lahana lif açısından son derece zengin bir besindir. İçerisindeki lifler sayesinde lahananın tok tutucu özelliği vardır.

Diyet listelerine göz attığınızda genelinde lahana olduğunu görürsünüz. Lahananın diyette kullanılmasının nedeni sindirim sistemine yardımcı olmasıdır. Lahana hazmı kolaylaştırır. Sindirim sisteminin yükünü hafifletir. Aynı zamanda yağ yakmaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Bu nedenle lahana çorbası ile diyet yapabilirsiniz.

Lahana çorbası diyeti nedir, lahana çorbası diyeti yapılırken nelere dikkat edilmelidir, konusunu konuşuyoruz. Her diyette olduğu gibi lahana diyetinde de tek başına diyet yeterli değildir. Diyet mutlaka egzersiz ile desteklenmelidir. Egzersiz ile desteklenmeyen diyetle kilo verilse de verilen kilolar kalıcı olmaz.

Lahana diyeti yaparken vücut fazla ödemi atar. Lahana bitkisinin mucizevi bir özelliği ise vücudun tuz ve mineral dengesini bozmadan idrar söktürür. Lahana çorbası diyeti ile yaparken vücutta bir takım değişiklikler olur. Lahana çorbası metabolizmayı hızlandırır. Lahana çorbası diyeti ile birlikte vücut sağlıklı bir şekilde yağ yakar.

Diyet yaparken normalde vücudun hormon dengesi bozulur. Ancak lahana diyetinde bilinenin aksine vücudun hormon dengesi bozulmaz. Vücut uzun süreli açlık sinyali vermediği için uzun süre açlık hissetmezsiniz. Hormon dengesi bozulmadığı için de sinir ve stres gibi duygusal değişim yaşamazsınız.

Lahana diyeti yapmak isterseniz en az 21 gün düzenli olarak lahana çorbasına devam edin. Lahana çorbası için malzeme listesi

  • 2 adet kuru soğan
  • 2 adet domates
  • 1 adet yeşil yapraklı lahana
  • 1 tutam maydanoz
  • 3 adet yeşilbiber
  • 1 adet kereviz
  • 2 yemek kaşığı salça
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tutam tuz

İsteğe göre karabiber, pul biber ve nane

Lahana çorbası yapmak için tencerenin dibine zeytinyağını koyup incecik doğradığınız soğanları yağın içine atın. Salça ile birlikte soğanları kavurduktan sonra, küp şeklinde doğranmış domates, kereviz, yeşilbiber ve doğranmış lahanayı tencereye atın. Sebzeleri soteledikten sonra üzerine yeteri kadar su ilave edin. Tuzunu atıp çorbayı kaynamaya bırakın. Sebzeler piştikten sonra çorbanız hazır demektir. Lahana çorbasını isterseniz yoğurtla birlikte tüketebilirsiniz.