Web Analytics Made Easy -
StatCounter

DAHA KALİTELİ UYUMAYA VE DAHA DİNÇ UYANMAYA YARDIMCI 5 UYGULAMA!

Rahat bir uyku çekmeyi kim istemez ki? Sizler için uykunuzu rahatlatacak uygulamaları derledik.

DAHA KALİTELİ UYUMAYA VE DAHA DİNÇ UYANMAYA YARDIMCI 5 UYGULAMA!

Biliyorsunuz ki uyku, yaşamsal fonksiyonlarımızı devam ettirebilmemiz açısından en elzem olan aktivitelerimizden bir tanesidir. Hatta meraklılar bilirler tarihte ‘’uyumama’’ deneyleri yapılmıştır. ‘’Uyumazsak ne olur?’’ sorusuna cevap arayan bu çılgın insanlar, elde etmiş oldukları deneyimlerden sonra, uyumadan kabus görmenin neler olduğunu kendi elleri ile kendilerine sunmuşlardır diyebilir miyiz? Nitekim uykudan vazgeçmek ya da uyku saati ile çok oynamamak gerektiğini de bu şekilde olan uyku deneyleri ile birlikte fazlası ile deneyimlemiş oluyoruz aslına bakarsanız.

Fakat sorun şu ki, modern dünyanın gereklilikleri, uyku konusunda istediğimizi yapmamıza pek de müsaade etmiyor. Özellikle de Türkiye gibi çalışma hayatı çok yoğun olan kişilerde bu durum çok daha geçerlilik kazanmaktadır. Mesela ülkemiz bir İspanya, İtalya değil ki öğlen uykusu şart koşulsun. Ya da Japonya değil ki patronların çalışanlarına sunmuş olduğu zorunlu 30 dakikalık öğlen şekerlemeleri olsun. Bizim tek bir şansımız var. Gece uykusu… Gece uykusunu kaliteli bir şekilde geçirmemiz gerekiyor ki, sabah enerjik bir şekilde uyanalım ve gün sonuna kadar işlerimizi halledebilelim. Aksi takdirde gerçekten de günü bitirmek çok zor olabiliyor.

İşte burada kaliteli bir uykunun ne kadar elzem olduğunu ve doğru saatlerde uyumanın da ne kadar elzem olduğunu belli etmek gerekiyor. Nitekim artık mahrem alanlarımıza kadar giren telefonlarımız, bu konuda bizlere yardımcı olabilecek olan yegane dostlarımız olabilir belki de! İşte sizlere bu makalemiz içerisinde telefonlarınızda daha kaliteli bir uyku adına tavsiye şeklinde vermek istediğimiz 5 adet mobil uygulama yer almaktadır.

1- Deep Sleep

Sistem gayet açık ve rahat bir şekilde işliyor. Size uygulama talimatlar dizisi sunuyor ve meditasyon yapmanızı sağlayarak, uykunuzun gelmesini fizyolojik açıdan destekli bir şekilde sağlıyor. İşe yarayacağını düşündüğümüz bir uygulama ve denemenizi de kesinlikle tavsiye ederiz. Hele ki uykuya dalma konusunda zorluk çekiyorsanız.

2- Relax Rain

Bu uygulamanın farkı, asıl amacı sadece uyku için olmamasıdır. Bir nevi odaklanmak için de kullanılabilecek olan mobil uygulamadır diyebiliriz. Çinkoya tane tane çarpan notaların ve tabii arada yıldırımın kraşendo etkisiyle orkestraya eşlik ettiği doğanın o muazzam klasik armonisi kimi rahatlatmaz ki? Yağmur sesinin rahatlatıcı etkisi ile birlikte yastığa daha rahat bir şekilde başınızı koyabilirsiniz.

3- Pure Sleep

Burada bilinçaltına hitap etmesi beklenen 3 boyutlu ritim ve tonların esas alınmış olduğu sesler sizlere dinletilmektedir. Daha kaliteli etkiler için kulaklıkla dinlemeniz ve 3 gün sonunda Premium hesap almanız tavsiye ediliyor. Deneyebilirsiniz.

4- Seep Cyle

Bu uygulamanın işlevi ise çok ilgi çekici. Öncelikle uykunun evrelerinden çok kısa bahsedelim. RAM ve Derin uyku katmanı vardır. RAM evresi hafif uyku kısmıdır. RAM kısmında rüya görüyor olursunuz ama uykunuz da bir o kadar hafiftir. İşte tam da bu kısımda doğal olarak soluk alışverişiniz, yataktaki hareketleriniz sizi ele verecektir. Bunu bizler anlayamasak da, uygulamanın iddiası, tam da hafif uyku evresindeyken sizi yakalayıp, uyandırması ile ilgili olmaktadır.

5- Pziz

Bu uygulama da aslında üç numaralı olan uygulamaya benzer işlev görmektedir. Burada da 3 boyutlu olan sesler ve ritimler dinlemeniz sağlanılıyor. Bu sayede de uykuya dalmanızı sağlayacak şekilde bir hizmet sunuluyor. Bir dipnot geçmek isteriz ki bu uygulamanın içerisinde yer alan ritimleri ve sesleri, bunların ne kadar süre dinletilmesi gerektiğini belirleyen kişiler NLP uzmanları olmaktadır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.