Resident Evil 4 Remake Yenilikleri ve Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

24 Mart 2023 tarihinde çıkması beklenen Resident Evil 4 Remake'in yenilikleri ve sistem gereksinimleri açıklandı. Capcom'un ünlü korku-aksiyon oyunu, yeni güncelleme ile birlikte mevcut sistemi geliştirecek. Oyun yönetmeni Yasuhiro Ampo, çeşitli iyileştirmelerin olacağını doğruladı.

Savuşturma alanında ciddi geliştirmeler yapılan oyunda, bıçak artık eskisinden daha önemli bir role sahip olacak. Bıçak, saldırıları savuşturma ve savunma amaçlı kullanılabilecek. Bitirme teknikleri, korku ve aksiyon dengesini sağlamak için oyuna eklendi. Yan görevler ve özelleştirme seçenekleri de kullanıcılara daha uzun oynama süresi sunacak.

Yenilenmiş Ashley Graham karakteri, turuncu renkli bir cekete sahip olacak ve kilitli kapıları açma becerisine sahip olacak. Yeni eklenen silah, düşmanları uzaktan vurmak için kullanılabilecek ve mermisi bir düşmana yapıştığında mayın etkisi oluşturacak. Gizlilik özelliği de eğilerek ilerleme şeklinde kullanıcılara sunulacak.

Oyunda boss savaşları daha gerçekçi hale getirilirken, quick time eventler de bazı kısımlarda kullanılmaya devam edecek.

resident2

Resident Evil 4 Remake'in en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde: Windows 10 64 bit işletim sistemi, AMD Ryzen 3 1200 veya Intel Core i5-7500 işlemci, 8 GB RAM, AMD Radeon RX 560 veya NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı, 4 GB VRAM ve DirectX 12.

Önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde: Windows 11 64 bit işletim sistemi, AMD Ryzen 5 3600 veya Intel Core i7-8700 işlemci, 16 GB RAM, AMD Radeon RX 5700 veya NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı ve DirectX 12.

Blizzard, Diablo IV için açıklanan sistem gereksinimleriyle şaşırttı! Blizzard, Diablo IV için açıklanan sistem gereksinimleriyle şaşırttı!

Resident Evil 4 Remake, kaliteye odaklanan yenilikleri ile heyecanla bekleniyor.