Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiller İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiller doğuştan olduğu gibi dış etkenler nedeniyle zaman içerisinde de oluşabilir. Doğuştan olan cilt lekeleri için maalesef bitkisel ürünler etkili sonuçlar vermemektedir. Doğuştan olan çiller için en kesin çözümlerden biri lazer tedavisidir. Lazer tedavisi ile doğuştan olan çiller silinebilmekte, cilt asıl rengini alabilmektedir. Sonradan olan çiller bakımla geçebilir, tamamen geçmese de mutlaka renginde açılma olacaktır.

Çiller çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Gebelik, güneş ışınlarına maruz kalmak, yanlış ve eksik beslenme çillerin çıkma nedenlerinden birkaçıdır. Çiller için kozmetik ürünler kullandığınız gibi bitkisel ürünlerden de destek alabilirsiniz.

Çiller için cilt bakımı nasıl yapılır, çiller için cilt bakımı yaparken hangi ürünler kullanılır, konusunu konuşuyoruz. Çiller için cilt bakımı yaparken dikkat edeceğiniz en önemli husus düzenli olarak bakım yapmaktır. Sabırla ve azimle cildinize bakım yapmaya devam ettiğiniz müddetçe çillerin renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Çiller için bakım maskesi yapmak için cam bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı nemlendirici, 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Çiller için uygulayabileceğiniz başka bir bakım maskesi ise şöyledir. Cam bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 yumurtanın beyazını karıştırıp krem haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp kurumasını bekleyin. Maske cildinizde kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki defa yapabilirsiniz. Yoğurtla karbonat ciltteki lekeleri giderdiği gibi cildin gerginleşmesine ve tazelenmesine yardımcı olur.

Çiller için cildinize bakım yapmaya özen gösterdiğiniz gibi beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Cilde zarar veren, yağlı, baharatlı ve hazır yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Çiller için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise soğan maskesidir. Soğan maskesi hazırlamak için soğanı rendeleyip suyunu sıkın. İçine eşit miktarda elma sirkesi koyun. Hazırladığınız maskeyi sabah akşam cildinize sürebilirsiniz. Soğan maskesinin kokusu biraz ağırdır ancak sonuçları iyidir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.