Spotify Nedir - Nasıl Kayıt Olunur?

            Her gün aynı şarkıları dinlemekten sıkılanların keşfettiği ve kısa sürede birçok insanın sıklıkla kullandığı müzik dinleme uygulamalarından birisi olan Spotify, İsveç kökenli bir platform. Dünyaca ünlü şarkıları kendi bünyesinde toparlamayı başarmış ve hiçbir kısıtlama olmaksızın dinlenmesine fırsat sunuyor. Aranan her tarzda şarkılara ulaşmak mümkündür. Kullanımı oldukça basit ve güzel tasarımı ile Spotify, müzik dinlemeyi her yerde devam ettirenlerin en çok tercih ettiği uygulama haline geldi.

            Android ya da ios uygulamasından indirdikten sonra Spotify kayıt işlemleri zaten çok basit. Üyeliği kolayca tamamladıktan sonra Facebook uygulamasına bağlayarak, arkadaşların neler dinlediğini de görmek mümkün. En çok dinlenenlerde, karışık çal seçeneğine kadar birçok olanak sunan Spotify, aylık 13,99 TL'lik çok uygun bir fiyata daha fazla müziğin ve reklamsız dinleme keyfinin kapılarını açıyor.

spotify nedir, spotify kayıt, spotify premium

           

Hiçbir ücret ödemeden de birçok şarkıyı dinlemek mümkün. Premium üyelik ile, beğenilen bir şarkıyı indirerek, dilediğimiz zaman da açıp dinleyebiliyoruz. Kendi listemizi oluşturmamız da, diğer olanaklarından birisi. Spotify premium ile çok daha iyi bir şekilde müzik dinlemek ve reklamsız uygulamayı kullanabilmek mümkün.

            Spotify, biraz da fitness müzikleri listesi ile ön planda olan bir uygulama. Çünkü, Spotify, müziklerini bilimsel çalışmalar ile seçen ve listelerini buna göre oluşturan bir sistem. İşini titizlikle yapması da, kullanıcılarının her gün artmasından belli oluyor. Fitness müzikleri de, spor yaparken maksimum verim alınabilmesine göre ayarlanmış. Spor müzikleri alanında bir uzman haline gelmiş Dr. Costas Karageorghis ismi ile birlikte çalışılıyor.

            Spotify kullanmayı düşünenler, mutlaka fitness listelerine de göz atmalılar. Aynı zamanda radyo kanallarına da erişilebilen bu uygulama içerisinde, müziğe dair her şey yer alıyor. Gün geçtikçe de site içerisindeki özellikler arttırılıyor. Türkiye'de de çok tercih edilen Spotify uygulaması, “Müziği ve dijitali seven Türkiye’ye Spotify olarak her ikisini de getiriyoruz. Bir kere deneyin, çok seveceksiniz“. sözü ile bir giriş yaparak birçok kullanıcıya kısa sürede ulaşmayı başardı.

            Bugün toplamda 24 milyonu aşkın bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify, 20 milyonu aşkın bir müzik listesini başarıyla sunmakta. Tam 32 adet ülkede de aktif olarak uygulama kullanılabilir haldedir.