Ülkemizde simulasyon diyince akla gelen ilk oyun olan Euro Truck Simulator 2 (ETS 2) yeni DLC'sini duyurdu. 

İlk olarak Avrupa yollarında Almanya, Hollanda, İngiltere,Polonya yollarında başlayan hikaye daha sonra İtalya, Fransa, Danimarka, İsviçre, Norveç, Finlandiya, Estonya, Litvanya ve Rusyanın bir bölümü ile gün geçtikçe büyüyen ETS 2 oyuncularına balkan ülkeleri müjdesini verdi. 

Oyunun yapımcısı olan SCS Software tarafından yapılan açıklamada yeni gelecek DLC'de Romanya, Bulgaristan, Trakya müjdesi verildi.

Karadeniz'e sürüyoruz (Road to The Blacksea) olarak yapılan açıklamada harita eklentisinin 2019 sonunda planlanıyor. 

ETS2 Türkiye Haritasından Görüntüler Yayınlandı!

Oyun İçi İlk Görüntüler Yayınlandı! 

Yayınlanacak olan Dlc'nin steam sayfası yayına alındı. Romanya,Bulgaristan'dan pek çok görüntü içerirken. Fotoğraf olarak paylaşılan görüntülerde İstanbul-Tekirdağ yolunda bulunan Yenice Mevkiinde yer alan bir bölgenin görüntüsü de yer alıyor. 

Neredeyse tıpkısının aynısı! 

Yayınlanan video teaserında ise Türkiye - Bulgaristan sınır kapısı yer aldı. 

Türk Oyuncular İçin Devrim Niteliğinde 

Karadeniz olarak adlandırılan bu yeni DLC sayesinde Türk oyuncular için yeni bir sayfa açılmış olacak. Yeni DLC sayesinde pek çok özellik oyuna dahil edilecek. 

Türkiye plakaları gelecek! Oyun içi profilinizi SCS'nin ayrı bir projesi olan World of Trucks'e bağladımız zaman kendi tırımıza istediğimiz plakayı atayabiliyorduk. Ama oyun haritasında Türkiye olmadığı için farklı ülkelerin plakasını kullanıyorduk. Karadeniz DLC'si geldikten sonra artık kendi ülkemizin plakasını kullanabileceğiz.

Mod yapımcıları mutlu. Daha önce pek çok kez yapılan "resmi olmayan" Türkiye haritalarında en büyük sorunlardan biri. Harita içerisinde yer alan bitki örtüsünün, çevrede yer alan binaların ülkemizde bulunan binalara benzememesi gibi sebeplerden dolayı bu özel harita modları yeteri kadar ilgi görmüyor ve beğenilmiyordu. DLC yayınlandıktan sonra, oyuna eklenecek yeni bitki örtüleri, binalar ve trafik levhaları sayesinde özel modlarda bile Türkiye'de gibi hissedeceğiz. 

Hafif Burukluk... 

ETS 2'nin en çok oyuncuya sahip olan ülkelerden biri olduğu Türkiye'de ülkemizin tamamını görmek isterdik. Ama ülkemiz diğer Avrupa ülkelerinin yanında gerçekten çok büyük bir ülke olduğunu biliyoruz. Bunun yapımının zor olduğunu biliyoruz...

Fiyatı Ne Kadar Olur?

Daha önce yayınlanan harita DLC'leri kurdaki dalgalanmalar gözetmeksizin SCS diğer Avrupa ülkelerinin kurlarına göre daha ucuza yayınlıyordu. Daha önceki gibi 35 TL olması beklenmekte. 

Oyuna dair görüntüler için galerimize göz atabilirsiniz.