Wifiye Nasıl Bağlanırım?

            Kullanılmakta olan bilgisayar, tablet, notebooklar ve telefon gibi teknolojik aletler internet bağlantısı sağlanarak daha yararlı olmaktadırlar. Nitekim internet bağlantısı olmadan bu cihazların çoğu özelliklerinden yararlanamıyoruz.

            Kablolu internet olduğu gibi kablosuz internet de bulunmaktadır. Kablolu interneti internet kablosunu bilgisayarımıza bağlayarak bağlanabilmekteyiz. Fakat kablosuz internete özellikle Wi-Fİ aracılığı ile bağlanmaktayız.

            Wi-Fi ye nasıl bağlanırım hakkında bilgi verecek olursak, öncelikle bilgisayarımızın sağ alt köşesinde bulunan internet erişimi üzerine giderek sol tıklarız. Karşımıza çıkan ağlar penceresinden bağlanmak istediğimiz Wi-Fİ ağ ismine sol tıklayarak ardından şifre kutucuğuna şifre yazılarak bağlanılır.

wifi nedir , nasıl bağlanılır

            Bilgisayar üzerinden Wi-Fi ye bağlanıldığı gibi telefon üzerinden de Wi-Fi ye bağlanmak çok kolaydır. Kullanmakta olduğumuz telefonun ayarlar kısmına girerek karşımıza çıkan pencereden Wi-Fi linki aktif hale getirilir.

            Ardından Wi-Fi ayarları penceresinden Wi-Fi ağları tarattırılır ya da yeni Wi-Fi ağı ekle deriz ve istediğimiz Wi-Fi ağını tıkladıktan sonra ağ şifresini girerek kolaylıkla bağlanabiliriz. Geriye kalan sadece internetin zevkini doya doya çıkarmaktır.