Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir?

                Karın bölgesi, kas bakımından vücudun en zayıf bölgesidir. Bu nedenle karın bölgesindeki yağları eritmek düz bir karına sahip olmak biraz zordur. Vücut kullanmadığı enerjiyi yağa çevirip karın bölgesinde depolar. Bu nedenle karın bölgesi vücudun çöplüğü gibidir. Kilo almaya başladığınızı karın bölgesinin genişlediğinden fark edebilirsiniz.

                Hamur işleri, kızartmalar kısacası zararlı karbon hidrat olarak tanımladığımız her türlü yiyecek vücutta yağ olarak depolanır. Karın bölgesindeki yağları eritmeye karar verdiğiniz takdirde ilk olarak işe beslenme listesini gözden geçirmekle başlayın. Beslenme listenizden kilo almanıza yardımcı olan un, tuz ve şeker üçlüsünü çıkarıp yerine doğal meyve, sebze, bakliyat gibi vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinleri koyun.

                Beslenme alışkanlığınızı değiştirmekte zorlanabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekte kesin olarak kararlı iseniz 21 gün kuralı uygulayabilirsiniz. Bir davranış düzenli olarak 21 gün tekrarlandığı zaman artık alışkanlık yerine geçer. Karın yağlarını eritmek için güne bir bardak ılık limonlu su ile başlayın. Limonlu gece boyunca hareketsiz kalan vücudu canlandırdığı gibi iç organlarınızı adeta yıkar ve metabolizmanızı hızlandırır.

                 Karın yağlarını eriten egzersizler nelerdir, karın yağlarını eritmek için evde hangi egzersizler yapılabilir, hangi hareketler karın yağlarını daha hızlı eritir, konusunu konuşuyoruz. Karın yağlarını eritmek için yapabileceğiniz en güzel sporlardan biri yürüyüştür. Sağlıklı ve uzun bir yaşam için uzun uzun yürümeyi alışkanlık haline getirin. Haftada en az 3 saat tempolu yürüyüş yapın.

                Karın yağlarını eriten egzersizlerden biri mekik çekmektir. Kimine göre mekik zor bir egzersizdir. Ancak vücut alıştığı zaman mekik çekmek size zevkli bile gelebilir. Mekik çekmek için bacaklarınızın kıvrılmaması için üzerine sabitleyici bir ağırlık koyun. İlk başladığınızda süreyi kısa tutun. Zaman içerisinde vücut alıştıkça egzersiz süresini uzatabilirsiniz.

                Karın yağlarını eritmek için rutin egzersizlerinizi yaptıktan sonra mutlaka duş alın. Duş alırken karın bölgenizi kabak lifi ile keseleyin. Böylece karın bölgesindeki ölü deriyi atarak gözeneklerin açılmasına yardımcı olmuş olursunuz. Egzersize ve sağlıklı beslenmeye devam ettiğiniz müddetçe karın bölgenizin zaman içerisinde toparlanıp küçüldüğünü görebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.