Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

                Millet olarak severek tükettiğimiz yemeklerden biri de et yemekleridir. Et besleyici ve doyurucu temel besin maddelerinden bir tanesidir. Lezzetli bir et yemeği yapmak için etin hangi kısmından ne yapılır, iyi bilmek gerekir.

                Lezzetli bir et yemeği yapmak için, eti bir gece öncesinden mutlaka marine edin. Marine edilen daha kolay piştiği daha lezzetli olur. Et yemeklerini farklı tekniklerle pişirebilirsiniz. Haşlama, kızartma, ızgara, fırınlama vs. Eti fırınlayarak pişirmek isterseniz, tepsinin üstünü mutlaka alüminyum folyo ile kapatın. Böylece et kendi buharı ile pişer, suyu içinde kalır ve daha lezzetli olur.

                Lezzetli et yemeklerinin sırları nelerdir, lezzetli bir et yemeği yapmak için nelere dikkat etmek gerekir, konusunu konuşuyoruz. Eti haşlama yapmak istiyorsanız, kendi buharı ile pişirmeye özen gösterin. Kendi buharı ile pişen yemek daha lezzetli olduğu gibi vitamin kaybı da minimize edilmiş olur.

                Eti ızgara yapmak isterseniz mutlaka bir gece öncesinden zeytinyağı, süt ve kekikle marine edin. Zeytinyağı eti lezzetlendirdiği gibi yumuşatır. Eti ızgara yaparken sık sık çevirerek suyunun içinde kalmasına özen gösterin. Böylece ızgaranız daha lezzetli olur.

                Eti kızartma olarak tüketmek isterseniz, mümkün mertebe ince doğrayın. Yüksek ateşte kızartın. Etin fazla yağ çekmesini istemiyorsanız unlayarak kızartabilirsiniz. Eti kendi yağı ile kısık ateşte kızartabilirsiniz. Böylece yemeğiniz daha lezzetli olur.

               

               

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.