Web Analytics Made Easy -
StatCounter

Trend: Anvelop Elbise 

Trend: Anvelop Elbise 

Trend: Anvelop Elbise 

Kadın ve moda dendiğinde akla ilk gelen tarzların ilk sıralarında yer alan elbse: Anvelop. Tasarımcısı olan Diane Von Furstenberg’nin 1970’lerde yaratıcı bir çalışmayla ortaya çıkardığı bu tarz günümüzde hala gardroplarımızın vazgeçilmez parçalarından olmaya devam ediyor bu uzun yıllar daha olacak gibi gözüküyor.

Bu tip elbiselerin en önemli özelliği vücut kusurlarını kapatması olduğundan, vücut yapısı fark etmeksizin her kadının giyinebileceği elbise modelidir. Dikişsiz, bol, geniş ve dökümlü duruşuyla kadını güçlü ve zarif gösteren, özgür bir feminen çizgiye sahip bu elbiseler yıllardır modanın gözbebeği olmaya devam ediyor.  Siz de fiziğinizi kusurlarınızı kapatan, dişiliği ve kadınsılığı en iyi şekilde ortaya çıkaran elbileri sevenlerdenseniz gardrobunuzda mutlaka bu elbiselerden bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kusurları kapatmasının yanında, özellikle büyük göğüslere sahip kadınlar için anvelop elbiseler ayrı bir avantaj sağlayacaktır. Bu elbise tipi genelde V kesim olduğu için göğüsleriniz için en iyi kamufleyi sağlayacak, daha dengeli ve orantılı bir duruş sağlayacaktır. Bunun yanında göğüsleri büyük kadınlar kare yakalı elbise ya da kıyafet modellerini de tercih edebilirler.

Yaratıcısı Furstenberg’nin deyimiyle “Elbise giyinin ve kadın gibi hissedin” görüşünü sonuna kadar haklı çıkaran bu elbise dişilliği tüm detaylarıyla yansıtan nadir tarzlardan biri olmaya devam ediyor.

Anvelop elbisenin bu elbiseyi vazgeçilmez yapan sebeplerinden biri de; elbise ile tarzınızı istediğiniz kadar sade veya gösterişli hale getirebilirsiniz. Çok az elbise vardır ki; hem şık, hem spor, hem gündelik olabilsin. Bu elbiseyi takılar, çanta, ayakkabı ve kemer; ve hatta kullanım yerine göre spor ayakkabı veya babetle ister gece ister gündüz rahatlıkla kullabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.