Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

                Yay burcu erkeği, dolgun dudaklı, saçlar hafif dalgalı, uzun boylu, atletik yapılı, genelde kirli sakallı, daima gülümseyen bir ağız yapısı vardır. Yay burcu erkeği sportif kıyafetler giymekten hoşlanır. Giyim konusunda rahat edebilecekleri kıyafetleri tercih ederler. Onlara göre moda içinde rahat ettikleri kıyafetlerdir.

                Yay burcu erkeği, kültürlü, kibar ve bilgili bir kişiliğe sahiptir. Bildiği her şeyi hayatında uygulamak ister. O öğrendiği her şeyi hayatında yaşamak ister. Cana yakın bir yapısı vardır. Bu nedenle girdiği her ortamda sevilen ve sayılan bir beyefendidir.

                İnsana insan olduğu için değer verir. Sınıf ve statü ayırımı gözetmez. Bu nedenle liderli konusunda son derece başarılıdır. Duyarlı ve düşünceli bir yapıya sahiptir. Çevresinde olup bitenlere karşı duyarsız bir tavır sergilemez. Elinden gelen her şeyi zamanında yapmaktan büyük bir keyif alır.

                Yay burcu erkeği konuşkandır. Sorunlarını içine atmak yerine konuşarak çözmeyi dener. Enerjik bir yapısı vardır. Açık alanda gezmeyi ve dinlenmeyi severler. Kapalı ortamlar yay burcu erkeğini boğar.

                En çok önem verdikleri şeylerden biri de dostluktur. Dostlarına değer verirler. Dostları için her türlü yardım ve fedakarlığı yapmaktan asla çekinmezler. Yay burcu erkeği için kara gün dostu desek yalan olmaz. Girdikleri ortamları sohbetleri ve enerjileri ile neşelendirirler. Aktif bir sosyal yaşamı vardır.

                 Yay burcu erkeği yalandan nefret eder. Her nerede ve ne şartlarda olursa olsun doğrucudur. Doğrudan asla vazgeçmez. Açık sözlü ve dürüst bir yapısı vardır. Bu nedenle insanların güvenini kolay bir şekilde kazanabilir. Dostlarını kırmak pahasına da olsa doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermez.

                Yay burcu erkeği okuyan ve araştıran bir tip olduğu için aşağı yukarı her konu hakkında bir düşüncesi vardır. Olgun bir yapısı vardır. Eleştiriye açıktır. Ancak haksız yere eleştirildiğini fark ederse ani ve sinirli bir şekilde tepkiler verebilir. Para konusunda tutumlu değildir. Aile, eş ve arkadaş için çekinmeden parasını harcar.

                Yay burcu erkeği özgür bir ruh yapısına sahiptir. Kısıtlanmaktan nefret eder. Özgürlüğünden asla taviz vermez. Bu nedenle evlilikte ilişkileri dengelemekte biraz zorlanabilir.