Yengeç Burcu Kadının Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadını, ince dudaklı, orta boylu, yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Güldüğü zaman dudaklarının yanında ince kıvrımlar ortaya çıkar. Bu durum yengeç burcu kadınına has bir durumdur. Yengeç burcu kadınını anlatan kelime iyimser olmasıdır.

İnsanlar hakkında kötü düşünmezler. Kendileri iyi niyetli olduğu gibi herkesi kendileri gibi iyi niyetli zannederler. Bu nedenle bazen arkadaş ve evlilik ilişkilerinde zarar görürler. Sıcak kanlı ve arkadaş canlısıdırlar. Dostlarını arayıp sormaktan keyif alırlar.

Yengeç burcu kadını evine bağlılığı ile bilinir. Evde vakit geçirmekten hoşlanırlar. Evleri güvenli limanlarıdır. Ev işi yapmaktan evde vakit geçirmekten keyif alırlar. Yengeç burcu kadını için moda kendi zevkidir. Kendi beğendiği şey, modadır.

Yengeç burcu kadını, mantıktan ziyade duygular ile hareket ederler. Kararlarını duygularının etkisinde kalarak alırlar. Mutlu olması için duygusal anlamda mutlaka tatmin olması gerekir. Yengeç burcu kadını ilişkilerinde sevgi ve aşka çok önem verir. Aşk olmadan asla güven ve sadakatle bir ilişkiyi yürütemezler. Mantık evliliğinden ziyade aşk evliliği yaparlar.

Yengeç burcu kadını evine ve ailesine aşırı derece düşkündür. Annelik ruhunda vardır. Etraflarına karşı anaç bir tavır sergilerler. Sezgilerine inanırlar, sezgileri doğrultusunda hareket ederler. Sezgilerinde kolay kolay yanılmazlar. Kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptirler.

Yengeç burcu kadını eli açıklığı ile bilinir. Cömertlik bu burcun ruhunda vardır. Yardımlaşmayı severler. Her konuda ellerinden geldiğince çevrelerine yardımcı olmayı kendilerine vazife edinirler. Bundan büyük bir keyif alırlar.

Yengeç burcu kadını insanlara kolay kolay güvenmez. Bu burçta doğan bir kadının güvenini kazanmak için ilişkide şeffaf ve dürüst olmak gerekir. Samimiyet kurmadan kimseye güvenmez. Eleştirildiği zaman sert bir şekilde tepki gösterir. Bu onun mizacının bir gereğidir.

Sadık bir eş müşfik bir annedir. Sevdikleri için her türlü zorluğa katlanmaktan çekinmezler. Ancak ihaneti asla affetmezler. Yengeç burcu kadını ihanet karşısında çeker gider. Onun kitabında ihaneti affetmek yoktur.

Duygularını çoğu zaman karşı tarafa şeffaf bir şekilde anlatmazlar. Çoğu şeyi içlerinde yaşarlar. Bu nedenle depresyona karşı istidatları vardır.